Mogłoby się wydawać, że znalezienie sali weselnej to bułka z masłem.

A jednak pojawia się wiele tematów, na które koniecznie Para Młoda musi zwrócić uwagę, aby w późniejszym czasie nie wyskakiwały niespodziewane problemy.

Poniżej przedstawiam Wam kilka spraw, na które powinnyście zwrócić uwagę 🙂

 

1. Lokalizacja

Szukając Sali weselnej warto zwrócić uwagę na odległość. Biorąc ślub kościelny wiadome jest to, że pewien odcinek drogi trzeba będzie się przemieścić. Jednak sugeruję, aby nie szukać obiektów, które oddalone są od miejsca zaślubin spory kawałek drogi. Wówczas pojawiają się tu dodatkowe rzeczy do zorganizowania, na przykład dodatkowy nocleg, czy wynajęcie większego autokaru dla gości – co wiąże się z dodatkowymi kosztami.

 

2. Wolny termin

Mając już wybrane obiekty, w dogodnej dla Was lokalizacji należy umówić się na spotkanie z menagerem Sali, bądź wysłać wiadomość z zapytaniem o wolne terminy w miesiącu Was interesującym.

 

3. Ceremonia cywilna

Jeżeli bierzecie ślub cywilny koniecznie zapytajcie, czy sala udostępnia miejsce na zorganizowanie ceremonii. W urzędzie stanu cywilnego istnieje możliwość, aby Urzędnik dojechał w wyznaczone miejsce zaślubin.

 

4. Wielkość sali

Jest to istotna dla Was informacja. W zależności jaką liczbę gości planujecie zaprosić, musicie zwrócić uwagę na to, czy sala będzie w stanie pomieścić wszystkich tak, aby nie okazało się, że jest zbyt mało przestrzeni.

 

5. Menu

Przejrzyjcie oferty dań jakie proponuje dana sala i ile wynosi kwota za talerz. Być może pojawi się taka sytuacja, że sala, którą wybraliście oferuje dania, które niekoniecznie Was zadowalają. Jednak warto dopytać o ewentualne zamienniki dań.

Kolejnym ważnym elementem jest to, aby umówić się na degustację dań. Warto sprawdzić czy serwowane dania spełniają wasze oczekiwania.

 

6. Nocleg

Wybierając obiekt należy upewnić się czy posiada on wystarczającą ilość miejsc noclegowych w stosunku do liczby zaproszonych przez Was gości.

 

7. Dekoracje

Warto zapytać czy sala posiada własnego dekoratora i czy wliczone jest to w cenę. Niektórzy dekoratorzy współpracujący w obiektem przedstawiają Wam daną ofertę, gdzie do dekoracji wykorzystywane są konkretne kwiaty. Zapytajcie, czy istnieje możliwość zamiany.

 

8. Inne usługi

Jeżeli wyczerpiecie już Własny bank pytań zapytajcie menagera Sali czy poza wymienionymi kwestiami oferują coś jeszcze!

 

Źródło zdjęć: unsplash